Basen w Stroniu Śląskim oraz Hala Sportowa obok Menosa

Kotlina Kłodzka to urokliwy obszar geograficzny Polski, który obfituje w liczne atrakcje dla turystów. Jednym z głównych punktów krainy jest Stronie Śląskie, będące dobrym punktem wypadowym do zwiedzania obszaru Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. To miejsce szczególnie polecane dla fanów aktywnego spędzania czasu zarówno w plenerze, jak i w ośrodku sportowym. Zaledwie kilka kroków od Ośrodka Turystycznego Menos znajduje się kompleks sportowy z krytą pływalną, saunami, jacuzzi oraz halą sportową.

W miejscowości znajduje się m.in. nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny wyposażony w kryty basen, gabinety masażu i jacuzzi. Sprawdź, dla kogo przeznaczone są atrakcje Strońskiego Parku Aktywności.

Basen kryty w Stroniu Śląskim – co warto wiedzieć?

Basen kryty w Stroniu Śląskim to sportowa część kompleksu wchodzącego w skład Strońskiego Parku Aktywności. Kryta pływalnia wyposażona jest w pięć torów posiadających aż 25 metrów długości. Maksymalnie na jednym torze może znajdować się osiem osób, co gwarantuje swobodę każdemu uczestnikowi. Woda w basenie krytym w Stroniu Śląskim jest sukcesywnie sprawdzana pod kątem parametrów jakości. Obsługa kompleksu regularnie informuje na swojej stronie internetowej o wynikach badań próbek cieczy, co świadczy o transparentności działań ośrodka.

To miejsce szczególnie przyjazne dla osób, które nie miały jak dotąd styczności z nauką pływania. Pod bacznym okiem instruktorów można doskonalić swoją technikę pływacką, w tym również nabywać absolutnie podstawowe umiejętności. Basen jest podzielony na specjalne strefy o zróżnicowanych poziomach głębokości. Dzięki temu korzystający mogą bezpiecznie wchodzić do wody - w miejscu, które będzie dla nich komfortowe. Głębokość wynosi od 1,15 m do 3,5 m - basen jest zatem przystosowany także dla potrzeb profesjonalistów.

Lista atrakcji, jakie oferuje kryta pływania w Stroniu

Kryta pływalnia to nie jedyne udogodnienie, które jest dostępne w strońskim centrum sportu. Oprócz nowoczesnego basenu, w ofercie ośrodka znajduje się m.in. jacuzzi, gabinet masażu, solarium, czy zespół odnowy biologicznej. Ciekawym urozmaiceniem są także sauny, z których chętnie korzystają pływający. Tuż przy krytej pływalni znajduje się hala sportowa, kawiarnia, ściany wspinaczkowe i sklep sportowy. Duża liczba możliwości aktywnego pożytkowania czasu sprawia, że nie sposób zawieść się udogodnieniami kompleksu.

Na przeciwko Strońskiego Parku Aktywności, w odległości zaledwie 10 metrów, znajduje się nasz Ośrodek Menos z bogatą ofertą noclegową. To miejsce szczególnie polecane dla grup zorganizowanych, kolonijnych, sportowych, pływackich i całych rodzin. Jesteśmy całoroczną miejscówką szczególnie przyjazną dla turystów. Zapewniamy pokoje dla grup zorganizowanych, osób indywidualnych, obozów szkoleniowych, kolonii sportowych, wszelkiego rodzaju wycieczek i Zielonych Szkół.

Czy basen w Stroniu Śląskim jest odpowiedni dla dzieci?

Uczestniczenie w zajęciach indywidualnych oraz swobodnym pływaniu jest przeznaczone również dla najmłodszych. Dzieci do lat 7 otrzymują dodatkową zniżkę cenową na krytą pływalnię.

Opinie o basenie w Stroniu Śląskim

Kryta Pływalnia Strońskiego Parku Aktywności jest chętnie oceniana przez turystów przybywających do ośrodka. Świadczą o tym opinie pozostawione w sieci. Korzystający doceniają to miejsce za profesjonalizm obsługi i wysoki poziom higieny:

Szatnie czyste, miła obsługa, basen przystosowany do nauki pływania, również dla dorosłych (...)

Część osób zwraca także uwagę na dużą swobodę w przemieszczaniu się po kompleksie, dobre zaplecze gastronomiczne i bliskość bazy noclegowej.

"Pływalnia (...) zapewnia wypoczynek i dobre jedzenie, dla pragnących relaksu jacuzzi i sauna".

Jakie są godziny otwarcia basenu?

Godziny otwarcia przedstawiają się następująco:

 • Poniedziałek, środa, piątek – 6:00 – 20:00,
 • Wtorek, Czwartek – 8:00 – 20:00,
 • Sobota, Niedziela, Święta – 10:00 – 20:00.

Basen Stronie Śląskie – cennik

Dla gości oddajemy 5 torowy basen, każdy z torów o długości 25m.
Ceny wstępu na pływalnię krytą i inne atrakcje przedstawiają się następująco:

Bilety wstępu na krytą pływalnię:

Klienci indywidualni:

 • Osoby dorosłe - 15,00 zł
 • Dzieci, młodzież, studenci do 26 lat - 13,00 zł
 • Dzieci do lat 7 + opiekun
  • Opiekun - 13,00 zł
  • Dziecko - 7,00 zł

Grupy zorganizowane:

 • Dzieci i młodzież (min 15 osób) - 11,00 zł/osoby
 • Osoby dorosłe (min 15 osób) - 13,00 zł/osoby

Pozostałe opcje:

 • Wynajęcie całego basenu - 400,00 zł
 • Wynajęcie jednego toru (max.8 osób) - 80,00 zł