Stronie Śląskie atrakcje turystyczne

Stronie Śląskie noclegi

Wizyta w Stroniu Śląskim to świetny wybór dla osób zainteresowanych zabytkami, ceniących sobie aktywny tryb życia oraz szukających odpowiedniego miejsca na spędzenie wolnego weekendu lub dłuższego urlopu.

  1. Popularne atrakcje Stronia Śląskiego
  2. Noclegi w Stroniu Śląskim

Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby wybrane przez Ciebie noclegi w Stroniu Śląskim spełniły oczekiwania twoje i twoich bliskich.

Popularne atrakcje Stronia Śląskiego

Jeżeli chodzi o atrakcje w Stroniu Śląskim, to na początek powinieneś zaplanować zobaczenie zabytków wpisanych do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Są to między innymi: - kościół barokowy pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa, - budynek dworca kolejowego z 1897 roku, - znajdująca się w pobliżu stadionu kaplica św. Onufrego. Pochodzi ona z XVIII wieku i zdecydowanie wyróżnia się stylem na tle innych budowli sakralnych. Następnie możesz skierować się do... Urzędu Miejskiego. Jego aktualna siedziba znajduje się w dawnym pałacu królewny Marianny Orańskiej. Oprócz zabytków, Stronie Śląskie oraz pobliskie miejscowości oferują wiele innych atrakcji. Najpopularniejsze z nich to przede wszystkim słynna Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, liczne rezerwaty przyrody oraz Muzeum Ziemi w Kletnie, które możesz zwiedzać praktycznie przez cały rok. Przystępne ceny biletów oraz różnorodność eksponatów sprawiają, że miejsce cieszy się dużą popularnością wśród turystów oraz mieszkańców.

Noclegi w Stroniu Śląskim

Skorzystanie z tych wszystkich atrakcji wymaga jednak zatrzymania się w Stroniu Śląskim przynajmniej na kilka dni, więc już teraz zarezerwuj dla siebie noclegi w dobrych cenach. Dzięki temu nie będziesz musiał ich szukać na ostatnią chwilę, co mogłoby cię narazić na dodatkowe koszty i konieczność wybrania obiektu o standardzie niższym niż ten, którego oczekiwałeś. Wszystkim turystom odwiedzającym Stronie Śląskie noclegi polecamy usługi naszego ośrodka. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu i bogatej ofercie każdy gość znajdzie tu to, czego potrzebuje. Oprócz samych noclegów, darmowego parkingu i wielu innych udogodnień, zapewniamy smaczne śniadania, obiady i kolacje. Goście bardzo chwalą sobie smak wszystkich dań, co widać po licznych pozytywnych opiniach. Letnie wieczory możesz spędzać przy starannie przygotowanym miejscu na ognisko, a zimowe w komfortowych pokojach wyposażonych w nowoczesne telewizory i szybki internet. Dzięki temu niezależnie od pogody na pewno nie będziesz narzekał na nudę.