Laser Arena Stronie Śląskie

Stroński okrąglak to nietypowy budynek, który mieści się w ścisłym centrum miasteczka. Niegdyś był siedzibą domu kultury, dziś został przekształcony w nowoczesną arenę do gry w wirtualnego paintballa. Warto tutaj zajrzeć (także z dziećmi), aby spróbować swoich sił w niebrudzącej i całkowicie bezbolesnej grze polegającej na strzelaniu laserami. Wskazujemy, jak wygląda uczestnictwo w rozgrywce. Podpowiadamy, czym dokładnie wyróżnia się Laser Arena w Stroniu Śląskim i dlaczego warto tutaj spędzić nieco wolnego czasu.

Na czym polega laserowy paintball

W laserowy paintball, nazywany również laser tagiem, można od kilku lat pograć w Stroniu Śląskim. To zabawa, która jest czystą odmianą terenowego paintballa. W przeciwieństwie do klasycznej wersji, strzelanie wirtualnymi pociskami nie brudzi i nie sprawia bólu poszczególnym uczestnikom. Grający są doposażani w specjalne karabiny i kamizelki z czujnikami. Sensory umiejscowione na ubraniu zbierają sygnały po każdym celnym trafieniu. Im więcej zdobytych punktów, tym lepiej – wygrywa osoba, która zakończy grę na pierwszym miejscu w tabeli. Strzelanie wiązką laserową nie jest w żaden sposób odczuwalne dla rywalizujących ze sobą graczy. Oznacza to, że zabawa jest przeznaczona nie tylko dla młodzieży i dorosłych, ale także dla dzieci. Aktywność rozwija refleks, uczy logicznego myślenia i poprawia zdolności taktyczne. Dzięki znakomitemu wyposażeniu Laser Areny w Stroniu Śląskim grający mogą poczuć się jak prawdziwi komandosi, którzy biorą udział w wirtualnej bitwie. Atmosferę podkręca muzyka, gra świateł i mnóstwo detali umieszczonych w sali gier.

Laserarena Stronie Śląskie opinie

Z opisywanej przez nas atrakcji korzystają zarówno mieszkańcy ziemi kłodzkiej, jak i turyści przyjeżdżający do Sudetów Wschodnich, np. na kilkudniowy wypoczynek połączony ze zwiedzaniem gór i zabytków regionu. Arena funkcjonuje codziennie (oprócz poniedziałków) bez względu na okoliczności pogodowe. Warto tutaj zajrzeć nie tylko w przypadku pojawienia się ulewnego deszczu, choć i w takich okolicznościach potrafi „uratować dzień”. Miejsce cieszy się dużą popularnością także podczas dobrej pogody, stanowiąc bardzo przyjemną odskocznię od spacerów po górach. Jakimi spostrzeżeniami dzielą się odwiedzający strońską Laser Arenę? Opinie w zasadzie są jednoznaczne – to punkt na mapie Stronia Śląskiego, który zdecydowanie trzeba odwiedzić. Goście doceniają bogate wyposażenie hali do gier i możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Jest to świetna zabawa – nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób starszych. W rozgrywce trzeba wykazać się sprytem, ale najważniejsza jest sama frajda spędzania tam kilkudziesięciu minut.

Laserarena Stronie Śląskie lokalizacja i dojazd

Dojazd do LaserAreny w Stroniu Śląskim nie jest w zasadzie konieczny, ponieważ nasz ośrodek turystyczny MENOS znajduje się... niemal vis-à-vis tej atrakcji. Najlepiej więc pozostawić samochód na parkingu wewnętrznym przy naszych pensjonatach, a następnie przejść przez most na Białej Lądeckiej w kierunku północnym. Po ok. 100 metrach zauważą Państwo tzw. Okrąglak, czyli właściwą lokalizację Laser Areny. W przypadku gorszej pogody można ten krótki dystans pokonać samochodem pozostawiając pojazd na parkingu przy ul. Hutniczej 2. Z naszych spostrzeżeń wynika, że większość gości ośrodka jest zadowolonych z doświadczeń, jakie zdobywają podczas przyjemnej gry w paintball laserowy. Nie pozostaje nam nic innego, jak jedynie polecić to miejsce.